(Фото) Најемотивниот момент на кралската венчавка

Принцезата Јуџин и нејзиниот сегашен сопруг Џек Бруксбенк се венчаа во капелата Свет Џорџ во замокот Виндзор. На свадбата присуствуваа повеќе од 850 гости, а двојката не го криеше возбудувањето од големиот ден.

Невестата беше облечена во фустан работен по мерка, а најемотивниот момент од целиот настан беше нивниот прв бакнеж. По свадбената церемонија, кралската двојка на скалите ги воодушевија фановите со нивниот бакнеж.

Со силни овации и поздрави, големиот број присутни го поздравија емотивниот момент. Пред да заминат во кралската кочија, брачната кралска двојка ги поздрави гостите и сите присутни на венчавката.

Гостите го забележаа и моментот додека младоженецот, принцот Џек плачеше, додека принцезата Јуџин се приближуваше до олтарот. Принцот невешто ги бришеше солзите од своето лице.

 

 

Proslave u čast ovog para će trajati ceo dan. Prvo će gosti prisustvovati prijemu koji je organizovala kraljica Elizabeta II, a onda će uveče biti upriličena zabava koju organizuje mladina porodica.

(Telegraf.rs/Express.co.uk)

Scroll to Top