Џек Ма

Зошто и каде исчезнуваат кинеските милијардери?

Едно време најбогатиот чоек во Кина, Џек Ма (58) милијардерот и основач на „Алибаба“, се повлече од јавниот живот и мистериозно исчезна на одреден период. …

Зошто и каде исчезнуваат кинеските милијардери? Прочитај повеќе »

Кинескиот милијардер Џек Ма загуби 26 милијарди долари откога властите уапсиле човек со исто име

Кинескиот тајкун Џек Ма загуби 26 милијарди долари откога властите во Кина уапсиле човек со слично презиме како неговото. Кинескиот гигант „Алибаба“, чиј основач е …

Кинескиот милијардер Џек Ма загуби 26 милијарди долари откога властите уапсиле човек со исто име Прочитај повеќе »

Кина се сврте против својот најпознат милијардер Џек Ма

Пекинг наводно се обидува да го намали технолошкото и финансиско царство на најпознатиот милијардер во земјата Џек Ма. Властите во Кина имаат намера да го …

Кина се сврте против својот најпознат милијардер Џек Ма Прочитај повеќе »

Scroll to Top