Почина американскиот глумец и комичар Џек Најт

Американскиот глумец и комичар Џек Најт починал во четвртокот во неговиот дом во Лос Анџелес. Тој починал на 28 години, а тажната вест ја соопшти …

Почина американскиот глумец и комичар Џек Најт Прочитај повеќе »