Елиф Елмас сè уште позитивен на Ковид-19

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, изјави дека македонскиот репрезентативец Елиф Елмас сè уште позитивен на Ковид-19. Гатузо вели дека не може да смета на напаѓачот …

Елиф Елмас сè уште позитивен на Ковид-19 Прочитај повеќе »