Не можеш да играш во тој фустан, судијка ѝ забрани на тенисерка да се натпреварува на „Ролан Гарос“

Судијката на „Ролан Гарос“ Џенифер Џанг ѝ забрани на италијанската тенисерка Камила Џорџи да игра во осминафиналниот натпревар против Дарија Касаткина поради нејзиниот фустан. Таа …

Не можеш да играш во тој фустан, судијка ѝ забрани на тенисерка да се натпреварува на „Ролан Гарос“ Прочитај повеќе »