Почина канадскиот музичар Роби Робертсон

Фронтменот на класичната рок група The Band, Роби Робертсон, почина на 80-годишна возраст во Лос Анџелес. Пејачот почина денеска, а веста ја потврди и неговиот …

Почина канадскиот музичар Роби Робертсон Прочитај повеќе »