(Заговор) Американците осудија поранешен агент на ЦИА поради шпионажа во корист на Кина

Поранешниот припадник на американската Централна известувачка агенција (ЦИА), Џери Чуан Синг Ли е осуден во петокот на 19 години затвор, откако федералниот суд во Вирџинија, …

(Заговор) Американците осудија поранешен агент на ЦИА поради шпионажа во корист на Кина Прочитај повеќе »