Џери Спрингер

Џери Спрингер почина од рак на панкреасот

Легендарниот водител на ток-шоу Џери Спрингер почина на 79-годишна возраст, соопшти неговото семејство. Оттаму рекоа дека починал мирно во својот дом во Чикаго, но како …

Џери Спрингер почина од рак на панкреасот Прочитај повеќе »

Почина легендарниот телевизиски водител Џери Спрингер

Легендарниот телевизиски водител Џери Спрингер, кој се прослави со своето бурно и сочно ток-шоу, почина на 79 години. Тажната вест ја потврди семејството, а неговиот …

Почина легендарниот телевизиски водител Џери Спрингер Прочитај повеќе »

Џери Спрингер: Отсекогаш знаев дека шоуто ми беше глупо, но им се допаѓаше на луѓето, а и на нас ни беше забавно

Популарниот американски водител и шоумен, Џери Спрингер искрено зборуваше за неговото телевизиско шоу. Тој рече деа е свесен дека било необично, но не жали за …

Џери Спрингер: Отсекогаш знаев дека шоуто ми беше глупо, но им се допаѓаше на луѓето, а и на нас ни беше забавно Прочитај повеќе »

Го застрелал својот пријател хомосексуалец, откако во телевизиско шоу му кажал дека бил заљубен во него

Аериканецот Џонатам Шмиц го застрелал својот сосед Скот Амедуре, кој бил хомосексуалец, во 1995 година, затоа што јавно, во емисија, кажал дека бил заљубен во …

Го застрелал својот пријател хомосексуалец, откако во телевизиско шоу му кажал дека бил заљубен во него Прочитај повеќе »

Scroll to Top