Поротата ќе одлучува за казната на Вајнштајн, на продуцентот му се заканува доживотен затвор

Вчера продолжи судењето на холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн, кој е обвинет за силување на повеќе од 80 жени. Филмскот продуцент се соочува со доживотна затворска …

Поротата ќе одлучува за казната на Вајнштајн, на продуцентот му се заканува доживотен затвор Прочитај повеќе »