дина јашари

Мојот дом е таму каде што е МКЦ: Дина Јашари и публиката испратија силна порака на „Земјотрес“

Бело платно со слоганот „Видете нè колку нè има“ беше распослано од публиката во концертната сала на МКЦ додека настапуваше Дина Јашари. Со ова младите …

Мојот дом е таму каде што е МКЦ: Дина Јашари и публиката испратија силна порака на „Земјотрес“ Прочитај повеќе »

(Видео) Дина Јашари: Јас сум единствената Македонка која двапати беше во шоуто на Зоран Кесиќ

Дина Јашари (23) е млада и талентирана кантавторка која со нејзините авторски песни го освои Балканот. Ја доби наградата „Милан Младеновиќ“ која ја доделува истоимената …

(Видео) Дина Јашари: Јас сум единствената Македонка која двапати беше во шоуто на Зоран Кесиќ Прочитај повеќе »

Дина Јашари ја доби регионалната музичка награда „Милан Младеновиќ“

Дина Јашари, младата македонска кантавторка добитник е на наградата „Милан Младеновиќ“ која се доделува во чест на фронтменот на групата „Екатерина Велика“. Доделувањето на наградата …

Дина Јашари ја доби регионалната музичка награда „Милан Младеновиќ“ Прочитај повеќе »

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“

Дина Јашари ја објави нејзината нова песна „Досада“ на која таа се потпишува како целокупен автор. Аранжманот го напаравила заедно со Драги Иванов. Песната има …

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“ Прочитај повеќе »

Дина Јашари меѓу финалистите за регионалната музичка награда „Милан Младеновиќ“

Дина Јашари младата македонска кантавторка се најде меѓу финалистите за годинашната награда „Милан Младеновиќ“, што се доделува во чест на фронтменот на групата „Екатерина Велика“. …

Дина Јашари меѓу финалистите за регионалната музичка награда „Милан Младеновиќ“ Прочитај повеќе »