(Видео) Пет планинари загинаа додека се искачуваа на Елбрус, највисокиот врв во Европа

Пет лица загинаа во невремето на планинскиот врв Елбрус, соопшти денес руската спасувачка служба. „Успеавме да спасиме 14 луѓе, тие се евакуирани и згрижени. За …

(Видео) Пет планинари загинаа додека се искачуваа на Елбрус, највисокиот врв во Европа Прочитај повеќе »