Почина италијанската скијачка Елена Франчини, поранешна светска шампионка во спуст

Италијанската скијачка Елена Фанчини почина денеска на 38-годишна возраст, по долга борба со туморот. Фанчини почина во својот дом во Солто, во близина на Бреша, …

Почина италијанската скијачка Елена Франчини, поранешна светска шампионка во спуст Прочитај повеќе »