Македонска ракометарка позитивна на коронавирусот

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ, која игра за „Глорија Бузау“, е позитивна на Ковид-19, пишуваат романските медиуми. Ова е втор случај на коронавирус во женската ракометна …

Македонска ракометарка позитивна на коронавирусот Прочитај повеќе »