Елена Миленковска

Фала ти што ми подари уште едно дете: Елена и Гуте вторпат станаа родители

Пејачите Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ повторно станаа родители. Убавата вест ја објави Гуте, кој уште во март објави дека чекаат уште едно бебе. „Мајка. …

Фала ти што ми подари уште едно дете: Елена и Гуте вторпат станаа родители Прочитај повеќе »

„Плачев кога прв пат го земав во раце мојот син“ – Гуте од „Гранд“ за татковството и сопругата Елена

Пејачите Александар Гуте Маринковиќ и Елена Миленковска, пред два месеца го добија синот Максим. Ова е прво дете на двојката што се запозна на снимањето …

„Плачев кога прв пат го земав во раце мојот син“ – Гуте од „Гранд“ за татковството и сопругата Елена Прочитај повеќе »

(Фото) Елена Миленковска го покажа синот Максим

Пејачката од „Гранд“ Елена Миленковска објави фотографија со синот Максим. Таа и нејзиниот сопруг Александар Маринковиќ-Гуте пред повеќе од еден месец станаа родители. „Веќе поминаа …

(Фото) Елена Миленковска го покажа синот Максим Прочитај повеќе »

Елена Миленковска ги напушти „Ѕвездите на Гранд“

Македонската пејачка Елена Миленковска го напушти музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа преку социјалните мрежи им соопшти на фановите дека сега ќе се фокусира на …

Елена Миленковска ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Видео) Карлеуша дрска и безобразна кон Елена Миленковска

Македонската пејачка Елена Миленковска во последната емисија од првиот кург во „Ѕвездите на Гранд“ доби голем број критики од членката во жирито Јелена Карлеуша. По …

(Видео) Карлеуша дрска и безобразна кон Елена Миленковска Прочитај повеќе »

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот дел од видеоматеријалот снимен при големата скопска аудиција на „Ѕвездите на Гранд“ јавноста ги запозна новите музичари кои својата среќа ќе ја пробаат …

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top