Елена Петреска

„Ја видов вистинската слика на коронавирусот“, Елена Петреска оздраве од Ковид-19

Пејачката Елена Петреска оздраве од коронавирус. Таа објави дека поминала 14 дена на Инфективната клиника во Скопје ѝ му се заблагодари на целиот медицински персонал …

„Ја видов вистинската слика на коронавирусот“, Елена Петреска оздраве од Ковид-19 Прочитај повеќе »

(Фото) Те сакам затоа што не си совршен – Елена Петреска слави годишнина од брак

Пејачката Елена Петреска-Толевска и нејзиниот сопруг Андреј вчера прославија 8 години брак во познат скопски ресторан. Со нив беа и двете деца – синот и …

(Фото) Те сакам затоа што не си совршен – Елена Петреска слави годишнина од брак Прочитај повеќе »

(Фото) Се возбуди Елена, фановите на Бекам и лајкнале слика

Поп-пејачката Елена Петреска се пофали дека фановите на Викторија Бекам и ја лајкнале фотографијата, па и тоа го споедли на Инстаграм. Пејачката, откако се породи …

(Фото) Се возбуди Елена, фановите на Бекам и лајкнале слика Прочитај повеќе »

Елена Петреска: Твојата сурова искреност ме направи подобра личност

Поп-пејачката Елена Петреска денеска слави седумгодишнина од брак. Таа објави статус на социјалните мрежи и му го посвети на сопругот Андреј Толевски, а се потсети на …

Елена Петреска: Твојата сурова искреност ме направи подобра личност Прочитај повеќе »

Елена Петреска со „Нешто“ на Макфест

Елена Петреска ќе настапи 13-та по ред на првата полуфинална вечер на годинешното издание на реномираниот македонски фестивал „Макфест 2017“ со песната „Нешто“. Песната е …

Елена Петреска со „Нешто“ на Макфест Прочитај повеќе »

Scroll to Top