Кралицата Елизабета се забавуваше со модата, креира свој стил на облекување

Британската кралица Елизабета, која почина вчера на 96 години, беше позната по својот уникатен моден стил. Таа често во јавноста се појавуваше со бесценет накит, …

Кралицата Елизабета се забавуваше со модата, креира свој стил на облекување Прочитај повеќе »