Еми

Барак Обама е добитник на ЕМИ награда за улога на наратор во документарна серија

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама освои „Еми“ за улогата на наратор во неговата документарна серија „Our Great National Parks“. Серијата е составена  од пет …

Барак Обама е добитник на ЕМИ награда за улога на наратор во документарна серија Прочитај повеќе »

„Игра на тронови“ со најмногу номинации за „Еми“

Хит-серијата „Игра на тронови“ доби 22 номинации за најпрестижната телевизиска награда „Еми“. Седмата сезона на серијата е номинирана во категориите за најдобра драма, а за …

„Игра на тронови“ со најмногу номинации за „Еми“ Прочитај повеќе »

Еми Вајнхаус пред смртта признала дека ја одбила понудата од илуминатите

Еми Вајнхаус била жрвувана во крвав ритуал на илуминатите. Таа одбила да биде дел од нив и ја предвидела сопствената смрт, а три години подоцна …

Еми Вајнхаус пред смртта признала дека ја одбила понудата од илуминатите Прочитај повеќе »

Scroll to Top