Емил Павлов стана европски првак во карате

Емил Павлов се закити со титулата европски првак, во категоријата до 60 килограми, на континенталното првенство во карате што се одржува во Нови Сад. Павлов, …

Емил Павлов стана европски првак во карате Прочитај повеќе »