Пронајден авионот со кој леташе Емилијано Сала

Авионот со кој леташе аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала е пронајден во неделата доцна вечерта, пренесува Sky News. Леталото со кое леташе фудбалерот од Нант во …

Пронајден авионот со кој леташе Емилијано Сала Прочитај повеќе »