Французите поднесоа официјална жалба за однесувањето на голманот на Аргентина Емилиано Мартинез

Франција поднесе официјална жалба за однесувањето на голманот на Аргентина Емилиано Мартинез, на доделувањето на трофејот на Светското првенство во Катар. Аргентинецот носеше кукла со …

Французите поднесоа официјална жалба за однесувањето на голманот на Аргентина Емилиано Мартинез Прочитај повеќе »