Почина научникот што го разви првиот тест на корнавирус со плунка

Истражувачот и професор што го разви првиот одобрен тест на коронавирус со плунка, Ендрју Брукс, почина од срцев удар на 51-годишна возраст. Ендрју раководел со …

Почина научникот што го разви првиот тест на корнавирус со плунка Прочитај повеќе »