НБА играч замешан во пучот против Ердоган

Турското обвинителство побарало да ѝ биде испорачан кошаркарот во НБА лигата Енес Кантер, кој игра за тимот на „Њујорк Никс“, поради неговата наводна поврзаност со …

НБА играч замешан во пучот против Ердоган Прочитај повеќе »