Ентони Фаучи

Меланија откри дека и синот Барон бил заразен од корона

Откако претседателот на САД, Доналд Трамп, се излекува од коронавирусот, првата дама, Меланија, откри дека и нивниот син Барон бил заболен од Ковид-19. Најмладиот син …

Меланија откри дека и синот Барон бил заразен од корона Прочитај повеќе »

Ентони Фаучи добивал смртни закани поради пандемијата на коронавирусот

Водечкиот американски епидемиолог, доктор Ентони Фаучи, добивал смртни закани поради работата што ја извршува во врска со пандемијата на коронавирусот. Станува збор за закани што биле упатени кон …

Ентони Фаучи добивал смртни закани поради пандемијата на коронавирусот Прочитај повеќе »

Американската вакцина против короната е ефикасна

Вакцината против Ковид-19 која ја развива биотехнолошката компанија „Модерна“ во партнерство со американскиот Национален институт за здравје предизвикала имунолошки одговор кај сите доброволци кои ја …

Американската вакцина против короната е ефикасна Прочитај повеќе »

Вакцината може да го направи вирусот полош, предупредува главниот епидемиолог во САД

Вакцината не е гаранција дека коронавирусот ќе биде победен, напротив истата може да има и несакани ефекти, вели директорот на Националниот институт за алергии и …

Вакцината може да го направи вирусот полош, предупредува главниот епидемиолог во САД Прочитај повеќе »

Scroll to Top