Ерик Кантона за Роналдо: Треба да разбере дека веќе нема 25 години и не може да игра на секој натпревар

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона зборуваше за Кристијано Роналдо и неговото заминување од англискиот клуб. Кантона рече дека Роналдо треба да прифати дека …

Ерик Кантона за Роналдо: Треба да разбере дека веќе нема 25 години и не може да игра на секој натпревар Прочитај повеќе »