Почина глумецот од „Терминатор“, Ерл Боен

Американскиот глумец Ерл Боен, познат по улогата во „Терминатор“ почина на 81 година. Веста ја потврди семејството и рекоа дека починал во четвртокот на Хаваи. …

Почина глумецот од „Терминатор“, Ерл Боен Прочитај повеќе »