Ерлинг Халанд

Тренер извади фудбалер од игра кој можеше да го урне рекордот на Меси

Екипата на Манчестер Сити се пласираше во четвртфиналето во Лига шампиони, по победата на Лајпциг од 7:0. Пет од головите ги даде Норвежанецот Халанд. Навивачите …

Тренер извади фудбалер од игра кој можеше да го урне рекордот на Меси Прочитај повеќе »

Навивачи бараат фудбалер да биде исфрлен од лигата, им давал многу голови

Англиски навивачи покренаа петиција и бараат да биде исфрлен Ерлинг Халанд од Премиер лигата. Норвежанецот ги налути некои од фановите, кои бараат да му биде …

Навивачи бараат фудбалер да биде исфрлен од лигата, им давал многу голови Прочитај повеќе »

Scroll to Top