(Видео) „Спејс икс“ лансира една од најмоќните ракети во вселената

Компанијата на Илон Маск „Спејс Икс“, ја лансираше првата Falcon Heavy ракета по повеќе од три години во вселената. Во прашање е најмоќната ракета во …

(Видео) „Спејс икс“ лансира една од најмоќните ракети во вселената Прочитај повеќе »