ФЕМА

(Видео) НАСА има план во случај на закана од удар на астероид

Од Американската вселенска агенција НАСА, велат дека знаат што да прават во случајт кога астероид ќе удри на Земјата. Агенциите НАСА и ФЕМА се одговорни …

(Видео) НАСА има план во случај на закана од удар на астероид Прочитај повеќе »

Од FEMA предупредуваат на силен земјотрес во западен САД

Од американската Федерална агенција за менаџмент на вонредни ситуации, позната како FEMA, предвидуваат дека наскоро западниот американски брег би можел целосно да биде изменет од разорни мега-земјотреси. Од …

Од FEMA предупредуваат на силен земјотрес во западен САД Прочитај повеќе »

Scroll to Top