Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

Фудбалскиот сојуз на Шпанија, претпладнево, му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги, откако тој ден претходно ја прифати понудата на Реал, по завршувањето на Светското …

Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП Прочитај повеќе »