филип пецовски

„Отидов во Белград по Карлеуша“, Филип Пецовски од „Гранд“ раскажува за популарното шоу

Македонскиот пејач Филип Пецовски на прва ја освои и публиката во регионот, но и жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. По првиот настап, кога …

„Отидов во Белград по Карлеуша“, Филип Пецовски од „Гранд“ раскажува за популарното шоу Прочитај повеќе »

(Видео) Филип Пецовски пак растури на „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша на нозе

Македонскиот пејач Филип Пецовски повторно ја крена на нозе публиката во „Ѕвездите на Гранд“, но и Јелена Карлеуша која е негов ментор. Таа од почетокот …

(Видео) Филип Пецовски пак растури на „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша на нозе Прочитај повеќе »

(Видео) Филип Пецовски ѝ пее на Карлеуша додека прави склекови

Македонскиот натпреварувач во „Ѕвездите на Гранд“, Филип Пецовски, го прифати предизвикот на неговата менторка Јелена Карлеуша да прави склекови и да пее. Тој легна на сцената во …

(Видео) Филип Пецовски ѝ пее на Карлеуша додека прави склекови Прочитај повеќе »

(Видео) Македонец растури на „Ѕвездите на Гранд“, жирито го врати на бис

Македонецот Филип Пецовски ги воодушеви и публиката и жирито во „Ѕвездите на Гранд“, па го вратија да пее на бис. 21-годишниот Филип од Скопје ги …

(Видео) Македонец растури на „Ѕвездите на Гранд“, жирито го врати на бис Прочитај повеќе »

Scroll to Top