„Фајненшел тајмс“ го избра Сорос за личност на годината

Американскиот весник  Financial Times го избра Џорџ Сорос (88) за личност на годината. Весникот го опиша креаторот на една од најголемите невладини светски организации како …

„Фајненшел тајмс“ го избра Сорос за личност на годината Прочитај повеќе »