Фламенго

Фудбалер изгубил 6 килограми на еден одигран натпревар

Бразилскиот фудбалер Хулк, кој важи за еден од најсилните играчи на светот, откри како ослабнал 6 килограми по само еден натпревар на „Маракана“. Неговата екипа …

Фудбалер изгубил 6 килограми на еден одигран натпревар Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалери го тепаа својот голман по поразот на пенали

Фудбалерите на Коринтијанс на возраст до 20 години го тепаа својот голман, по поразот во пенал-серијата против тимот на Фламенго. Голманот на Коринтијанс беше посочен …

(Видео) Фудбалери го тепаа својот голман по поразот на пенали Прочитај повеќе »

Scroll to Top