Почина Питер Грин, еден од основачите на „Флитвуд мек“

Почина гитаристот Питер Грин, еден од основачите на британската рок група „Флитвуд мек“. Музичарот почина на 73 годишна возраст, а неговото семејство објави дека починал …

Почина Питер Грин, еден од основачите на „Флитвуд мек“ Прочитај повеќе »