(Видео) Албанец од Македонија бил учесник во терористичкиот напад во Виена

Виенец со албанско потекло од Северна Македонија бил дел од терористичкиот напад што се случи вчера во Виена, пренесува српски Курир, повикувајќи се на австрискиот …

(Видео) Албанец од Македонија бил учесник во терористичкиот напад во Виена Прочитај повеќе »