Автомобилскиот гигант „Фолксваген“ лажел на тестирањата

Поранешниот извршен директор на „Ауди“, Руперт Штадлер, е осуден на условна затворска казна од 21 месец и парична казна за измама и вмешаност во дизел …

Автомобилскиот гигант „Фолксваген“ лажел на тестирањата Прочитај повеќе »