фонтана

(Видео) Жена влезе во Фонтана ди Треви да наполни шише со вода, па заврши во полиција

Видео на кое жена влегува во Фонтана ди Треви во Рим и полни вода во шише, стана хит на социјалните мрежи. Оваа не е првпат …

(Видео) Жена влезе во Фонтана ди Треви да наполни шише со вода, па заврши во полиција Прочитај повеќе »

Во Италија има градска фонтана од која без престан тече бесплатно вино

Сонот на многу љубители на виното го исполни една винарија во Италија која е наречена „Фонтана дел Вино“ од која тече вино. Фонтаната се наоѓа …

Во Италија има градска фонтана од која без престан тече бесплатно вино Прочитај повеќе »

(Видео) Димитар Андоновски и Сара Мејс ја препеаја „Ако одам во Битола“: нов звук на познатата народна песна

Пејачот Димитар Андоновски, харфистката Сара Мејс и групата „Фонтана“ ја преработија една од најубавите македонски народни песни – „Ако одам во Битола“. Песната, која ја …

(Видео) Димитар Андоновски и Сара Мејс ја препеаја „Ако одам во Битола“: нов звук на познатата народна песна Прочитај повеќе »

Scroll to Top