(Видео) Тинејџер освои три милиони долари играјќи видео игра

Американскиот тинејџер Кајл Гирсдорф (16) победи на Светското првенство во компјутерската игра „Фортнајт“, кое се одржа викендов во САД. Кајл познат под надимакот „Баг“, ги …

(Видео) Тинејџер освои три милиони долари играјќи видео игра Прочитај повеќе »