(Фото) Најчудните ајкули во светот на работ на изумрување

Некои од најневообичаените ајкули во светот се на работ на истребување, поради заканите од типот на комерцијално риболовење, велат научниците, пишува BBC News. Ајкулата која …

(Фото) Најчудните ајкули во светот на работ на изумрување Прочитај повеќе »