Франк Де Бур: Ќе ја победиме Македонија со 3:0 на Европското

Селекторот на Холандија, Франк Де Бур, во пресрет на Европското првенство 2020 година кое ќе се игра оваа година, изјавил дека неговата репрезентација ќе освои …

Франк Де Бур: Ќе ја победиме Македонија со 3:0 на Европското Прочитај повеќе »