Од Загреб полетува најголемиот патнички авион

Мечот на хрватската фудбалска репрезентација во полуфиналето на Светското првенство против Англија, кој ќе се игра денес во Москва, предизвикал голем интерес меѓу навивачите, па …

Од Загреб полетува најголемиот патнички авион Прочитај повеќе »