Од кoронавирус почина шпански фудбалски тренер

Од опасниот вирус почина тренерот на шпанскиот клуб Атлетико Портада Алта од Малага, Франсиско Гарсија. Гарсија имаше само 21 година, а почина неколку часа откако …

Од кoронавирус почина шпански фудбалски тренер Прочитај повеќе »