Фрејзер торта

Фрејзер торта е традиционален класичен француски десерт со свежи јагоди. Неговото име потекнува од францускиот збор „Fraises“ што значи јагоди. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за пандишпан, калап 24 …

Фрејзер торта Прочитај повеќе »