Уапсена Русинка на Крим за која се верува дека шпионирала за Украина

На Крим е уапсена Русинка за која властите се сомневаат дека шпионирала за Министерството за одбрана на Украина, соопштиле од руската Федерална служба за безбедност. …

Уапсена Русинка на Крим за која се верува дека шпионирала за Украина Прочитај повеќе »