(Видео) Почина најмалиот човек на светот

Најнискиот човек на светот, Хагендра Тапа Магар, почина на 28 годишна возраст, соопштија од Гинисовата книга на рекорди. Од таму велат дека Мага веќе некое …

(Видео) Почина најмалиот човек на светот Прочитај повеќе »