Во авионска несреќа загина сведокот во судскиот процес против Нетанјаху

Сведокот во судскиот процес против експремиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, Хаим Гарон, загина во авионска несреќа. Со него била и неговата сопруга Ести. Несреќата се …

Во авионска несреќа загина сведокот во судскиот процес против Нетанјаху Прочитај повеќе »