хаити

Лицата кои извршија атентат врз претседателот на Хаити, биле обучувани од американската војска

Колумбиските платеници кои се сомничат дека учествувале во атентатот на претседателот на Хаити, Жовенел Моиз, претходно добиле американска воена обука. Ова го потврди и портпарол …

Лицата кои извршија атентат врз претседателот на Хаити, биле обучувани од американската војска Прочитај повеќе »

Државниот службеник на Хаити кој требаше да сведочи против фондацијата Клинтон – Не успеа, „се самоуби“

Клаус Ебервеин, поранешен владин службеник на Хаити, за кого се очекуваше дека во престојниот период треба да ги разоткрие коруптивните скандали и злоупотреби на Фондацијата …

Државниот службеник на Хаити кој требаше да сведочи против фондацијата Клинтон – Не успеа, „се самоуби“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top