Германија ги блокираше убијците на саудискиот новинар Кашоги

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас, вели дека Берлин забранил влез во Шенгенската зона за 18 саудиски државјани, за кои се верува дека имаат …

Германија ги блокираше убијците на саудискиот новинар Кашоги Прочитај повеќе »