Ибрахимовиќ и газда и играч на тимот на Хамбари

Швескиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ си заминува од Милан, пишуваат медиумите во Италија. Негова следна дестинација ќе биде клубот во Шведска каде е и газда, Хамбари. …

Ибрахимовиќ и газда и играч на тимот на Хамбари Прочитај повеќе »