(Видео) Маратонец ја запроси девојка си на финишот од трката

Словакот Доминик Черни на Светското првенство во атлетика ја запроси девојка си Хана Буржалова. Откако ја заврши трката на 35 километри во брзо одење, на …

(Видео) Маратонец ја запроси девојка си на финишот од трката Прочитај повеќе »