Нов вирус се појави во Кина, хантавирусот преминал на човекот од глушец

Синоќа главна тема на социјалните мрежи беше новиот, хантавирус од кој досега почина еден човек во Кина. Мажот почина како последица на хантавирус, пренесуваат тамошните …

Нов вирус се појави во Кина, хантавирусот преминал на човекот од глушец Прочитај повеќе »